logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Videoreportáže

Průjezdnost v Chomutovských ulicích

úterý, 27 říjen 2015 13:33

 

Videozprávy

České silnice jsou stále nebezpečné, a tak je záhodno si jednou za čas zopakovat nejen pravidla silničního provozu, ale také poznat své možnosti. A to je právě účel Safety show, která navštívila i chomutovské publikum. „Zážitková prevence je výhodná, protože nejde jen tak vymazat z hlavy. Děti taková forma prevence baví a mluví o ní. Zjišťují, proč jsou pásy důležité a proč alkohol za volant nepatří,“ řekl organizátor akce Josef Melen.

Sedm desítek lidí muselo v úterý večer opustit své domovy kvůli požáru bytu v pátém patře výškové budovy Experiment v Chomutově. Dům totiž během několika minut zaplnil štiplavý kouř. Na místě zasahovalo osm hasičských jednotek, zdravotníci, policisté a strážníci. „Strážníci na místě zajišťovali příjezd a odjezd hasičských vozů tak, aby mohli účinně zasáhnout, a pomáhali ve spolupráci s Policií České republiky a hasiči s evakuací osob,“ uvedl ředitel městské policie Vít Šulc. 

Na chomutovské ulice dohlíží o dvanáct párů očí více. Ve městě bude o to bezpečněji. Městská policie získala dotační prostředky na asistenty prevence neboli civilní pracovníky, které už si veřejnost zvykla vídat v některých lokalitách města v uplynulém období. Noví asistenti se v ulicích objevili na začátku tohoto měsíce a opět začínají pomáhat strážníkům v dohledu nad veřejným pořádkem. „Pomoc je to významná. Vloni zjistili, řešili či jinak pomohli ve více než čtyřech tisících případech,“ řekl náměstek primátora a velitel městské policie Jan Řehák.

Poberty, kteří popíjejí alkohol a znečišťují veřejné prostranství za večerkou na křižovatce ulic Kadaňská a Palachova, mají již dlouhou dobu v hledáčku strážníci městské policie. U večerky zasahují na základě podnětů místních občanů, kterým vadí nepořádek, močení a často i rámus. „Tato individua ohrožují mravní výchovu děti a učňů, kteří oběma ulicemi chodí do školy," říká územní strážník Jan Novotný.
Už sedm set dětí a rodičů si užilo zábavné odpoledne se svým strážníkem. Městská policie si pro děti připravila na hřišti základní školy na Písečné a ve Školní ulici několik soutěží a ukázku sebeobrany. Je to přesně rok, co městská policie spustila projekt Váš strážník, aby zjednodušila komunikaci s občany a co nejrychleji reagovala na jejich podněty. Zábavná  odpoledne jsou dalším krokem ke zlepšení komunikace. „Dospělí mohou za svým strážníkem či vedením městské policie přijít a vyřešit své podněty, zatímco jejich děti si hrají a soutěží,“ řekl náměstek primátora a velitel městské policie Jan Řehák. A několik podnětů, hlavně ze sídliště Písečná, strážníci skutečně získali.

Městská policie má druhou mobilní kameru

úterý, 20 březen 2012 16:31

 Už druhá mobilní kamera střeží bezpečnost a veřejný pořádek v částech města, kde policie či strážníci často řešili přestupky či porušení zákona a kam pevně umístěné kamery městského monitorovací systému nedohlédly. Kameru město pořídilo z finančního daru společnosti ČEZ. Podpořila již dříve také nákup první kamery a zařízení na přenos digitálního signálu z přenosných kamer. „Kamery nám umožňují velmi pružně reagovat na podněty občanů a změnu bezpečnostní situace," říká velitel městské policie a náměstek primátora Jan Řehák. Městská policie má nyní k dispozici 30 kamer.

Výcvik psa, jízda na koni nebo výlet do Itálie, i tak si děti představují náplň společného dne s Městskou policií Chomutov, ukázala to výstava výtvarných prací ze soutěže žáků 2. ročníku základních škol, kterou již třetím rokem vyhlašuje oddělení prevence městské policie. „Pro letošní ročník jsme zvolili téma 'Jak si představuji den strávený s městskou policí',“ řekla manažerka prevence Městské policie Chomutov Iva Ejim, která společně se náměstkem primátora Janem Řehákem předala ocenění autorům nejhezčích obrázků.