logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Museli do útulku

středa, 09 březen 2016 11:16
V pondělí 22. 2. po desáté hodině večer přijal velitel směny telefonické oznámení týkající se dvou volně pobíhajících psů v Jirkovské ulici. Na místo vyslaní strážníci oba chlupáče rychle objevili. Ti byli poslušní a s hlídkou spolupracovali. Protože neměli evidenční známku, byli oba převezeni do útulku v Beethovenově ulici.

Jeden nájemník dokáže znepříjemnit život celému domu. Dokazuje to situace, která nastala v Jirkovské ulici. Podivné chování teprve osmnáctiletého mladíka začal hned řešit územní strážník.
Vše vyvrcholilo v momentě, kdy mladík vyhodil z okna bytu v prvním patře talíř na ulici. Bylo velkým štěstím, že pod oknem zrovna nikdo nestál a předmět ho nezranil. Na to došla trpělivost muži z bytu v přízemí a vyšel před dům, aby mladíka upozornil na nebezpečí takového jednání.
Odměnou mu byla facka, kterou mladý muž neváhal staršímu uštědřit. „V tu chvíli se místní obyvatelé obrátili na městskou policii. „Protože z bytu, kde mladík s dalšími nájemníky bydlí, se často ozývá hluk či rány do topení. Z balkonu u bytu zapáchala skládka odpadu a výjimkou prý nejsou ani nadávky směřované na ostatní obyvatele z domu, začal případ řešit územní strážník,"´řekl ředitel Městské policie Chomutov Vít Šulc.
Nasledovala série řady kontrol. “Mladíka jsem začal denně kontrolovat. A připomínat mu, co vše mu hrozí,” dodal územní strážník Jindřich Weinert. Mladík nyní půjde před přestupkovou komisi za napadení svého souseda. Byl také důrazně upozorněn na další nevhodné chování v domě, pokud by se opakovalo, čeká ho pokuta, komise nebo zákaz pobytu. „Kontroly domu i samotného mladíka budou pokračovat, dokud si neuvědomí, jak se má chovat," dodal Šulc.

Nebezpečné živly v podobě zlodějů i narkomanů trápily obyvatele ulice Pod Strání. Na oblast se tedy okamžitě zaměřil územní strážník Filip Prokeš s cílem vrátit místu původní bezpečí. “Narkomani nebo zloději tam několikrát vnikli lidem na pozemky, kde kradli. Pohybovali se tam také sběrači kovů a ulicí si zkracovali cestu do přilehlého lesa bezdomovci. Lidé se o své bezpečí i majetek právem obávali,” uvedl velitel městské policie a náměstek primátora Jan Řehák. 

„Hlídky strážníků ihned zvýšily počet kontrol v ulici i okolí. Znesnadnily tak práci lapků a bezdomovci se jim vyhýbali. Nyní je na místě klid,” doplnil ředitel městské policie Vít Šulc.

Život však dokážou znepříjemnit i nevychované děti. Takové se pohybovaly po městě a házely bouchací sirky, kam se jim zachtělo. Územní strážník situaci vyřešil svérázně. “Převlékl jsem se do civilního oblečení a procházel jsem místem, kde se měly děti zdržovat. Přistihl jsem je přímo při házení dělobuchů,” uvedl územní strážník Filip Prokeš. Problém strážníci řešili jak s dětmi a jejich rodiči, tak i s vietnamským obchodníkem, který dělobuchy dětem prodal.

Podezření na překupnictví drog měli obyvatelé domu v Palackého ulici. Tam se před Vánocemi nastěhoval nový nájemník, který dělá v domě nepořádek a navíc ho navštěvuje velké množství pochybných lidí. Strážníci v současné době situaci prověřují. “Zjistíme, zda muž nemá dluhy, ve spolupráci s dalšími úřady bychom provedli exekuci. Pokud se potvrdí podezření na distribuci drog, předáme případ policistům,” uzavřel strážník.

Městská policie pomohla seniorovi

středa, 01 srpen 2012 11:40
Pomozte, ten starý pán je terorizován nepřizpůsobivými, zřejmě mu berou peníze. Tak zněl podnět muže, který chtěl pomoci svému známému a obrátil se na tým Záchranného kruhu. Osmdesátiletý muž se měl stát obětí svých sousedů, kteří mu prý dokonce berou peníze z důchodu. „Případ okamžitě dostala k řešení městská policie a odbor sociálních věcí,“ řekl primátor Jan Mareš.

Pravidelné hlídky u podchodu pod třináctkou či zajištěná nebezpečná díra. To jsou výsledkysetkání územního strážníka Jana Novotného s obyvateli lokality Kadaňská a okolí. „Lidé nám dali konkrétní poznatky a díky tomu jsme mohli provést konkrétní opatření," říká velitel městské policie a náměstek primátora Jan Řehák. A přesně o takovéto spolupráci setkávání s občany a celý projekt Váš strážník je. Městská policie bude pořádat setkání územního strážníka s občany postupně ve všech lokalitách.