Znak mepo 

Pracujeme na úpravě stránek.

Odkazy na územní strážníky jsou funkční.

Děkujeme za pochopení

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Strážníci při rychlém zásahu zadrželi podezřelou trojici

Chomutovští strážníci při rychlém zásahu zadrželi tři osoby, které nyní Policie České republiky prověřuje, zda nemají podíl na krádeži psa. Jeho majitelka oznámila na služebně městské policie, že se jí neznámý člověk telefonicky ozval a požadoval po ní 10.000 korun. Peníze má přinést už za 15 minut ke sportovní hale v sídlišti Březenecká. Pokud pokyny splní, dostane svého psa zpátky. Strážníci okamžitě vyrazili na místo schůzky. Podařilo se jim zadržet dva muže a ženu, které předali hlídce státní policie. Psa však u sebe trojice neměla.

Chomutovská policejní mluvčí Marie Pivková potvrdila, že zajištěné osoby jsou prověřovány zda nemají podíl na krádeži či ho jen našli. „Pes má hodnotu jedenáct tisíc korun, vyšetřovatel proto případ prověřuje jako trestný čin,“ uvedla.
Dopadení možných pachatelů umožnila okamžitá reakce strážníků. „Po oznámení majitelky odcizeného psa jsme na lokalitu, kterou označila jako místo pro předání peněz, okamžitě zaměřili kamery. K hale také ihned vyrazili strážníci, kteří ji obklíčili. Byl to rychlý a efektivní zásah,“ řekl ředitel městské policie Vít Šulc.
Vyzývá proto obyvatele města, aby strážníky neváhali kontaktovat. „Majitelka psa se zachovala správně. Díky spolupráci s občany města se nám daří často velmi efektivně zasáhnout. K odhalení pachatelů přestupků či trestných činů nám navíc účinně pomáhá také kamerový systém. Kamery jsou umístěny ve všech problémových a frekventovaných místech,“ doplnil.

Aktuality a TZ

Videozprávy

Napsali nám