logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Svodky

Nechtěla se přizpůsobit

Vůbec jí nezajímalo, že se lidé chtějí vyspat, aby pak ráno mohli jít do práce. Řeč je o 25leté nepřizpůsobivé ženě, která se svými soukmenovci rušila noční klid hlasitou hudbou. V úterý 2. prosince hodinu před půlnocí vytočili linku městké policie zoufalí nájemníci bytů na Kamenné. Veliteli směny sdělili, že nemohou spát, protože sousedé cosi slaví a hudba duní na plný pecky. Během chvíle pak byli na místě strážníci. Ti ještě před domem muziku zřetelně slyšeli. Když zazvonili na byt, otevřela jim 25letá žena. Ta absolutně nesouhlasila s tím, že by její hlučná společnost někoho rušila. Svůj přestupek prostě neuznala. Její chování tedy bude řešit přestupková komise. O hodinu později vyjížděla motohlídka k tomuto problému opět a na stejné místo. Tentokráte událost také řešila Policie České republiky.

Strážníci krotili opilce

Chomutovští strážníci téměř každý den vykazují z různých míst opilce, kteří obtěžují okolí. V neděli 7. prosince vyjížděli na základě telefonického oznámení na náměstí 1. máje, kde se mezi stánky pohyboval opilý muž, který pokřikoval na kolemjdoucí. Jim to bylo samozřejmě nepříjemné, tak vytočili linku městské policie. Strážníci pak dotyčného z náměstí vykázali.
Další výjezd k agresivnímu opilci následoval o den později v pondělí 8. prosince. Volající v půl čtvrté odpoledne veliteli směny sdělil, že u Aquaparku v Mostecké ulici před vchodem stojí muž, který pokřikuje na ostatní a ještě k tomu vyhrožuje. Strážníci pak byli na místě během okamžiku a 31letého opilce z Jirkovské ulice z místa vykázali. Jeho pohyb pro jistotu ještě nějakou dobu monitorovali.

Musel si uklidit

Bělohorská ulice již několik let je dosti problémová. Povětšinou tam žijí nepřizpůsobiví lidé, kteří se dopouštějí nejrůznějších přestupků. Ke psům, kteří zde volně pobíhají, se při příjezdu strážníků raději nikdo nehlásí. Černými skládkami se to v okolí jenom hemží, rušení nočního klidu tady rozhodně není neznámý pojem. V předešlých dnech sem musela vyjíždět motohlkídka městské policie kvůli ohni v bytě. Ten si rozdělal jeden problémový nepřizpůsobivý muž v kýbli jenom proto, aby mu bylo teplo. Naposledy sem strážníci vyjeli v pátek 5. prosince. 58letý muž z Kadaně totiž různými odpadky doslova posel trávník i chodník. Před zraky hlídky ale dotyčný spolupracoval a vše si po sobě uklidil. Poté byl z místa důrazně vykázán.

Lidé už začínají být obezřetní

Jakýkoli podomní prodej v Chomutově zakazuje městská vyhláška. Čas od času však chomutovští strážníci vyjíždějí tento problém řešit. Naposledy to bylo 8. prosince hodinu před polednem. Oznamovatel veliteli směny totiž telefonicky sdělil, že v panelovém domě na Písečné se pohybuje muž, který zde nabízí nějaké služby. Na místo tedy neprodleně vyjeli strážníci. Ti opravdu zjistili, že ve vchodě domu je muž ve společenském obleku. Ten však tvrdil, že tu dělal jen nějaký průzkum. Přítomnost hlídky byla 22letému muži z Prahy velice nepříjemná. Strážníci mu pak činnost zakázali s tím, že se bude moci brzy realizovat u přestupkové komise. Je vidět, že občané dávají na rady strážníků a do bytu už si jen tak nikoho nepustí, přitom raději vytočí linku městské policie.

Dělal si oheň v kyblíku

V sobotu 29. listopadu se z jednoho opuštěného domu v Bělohorské ulici valil kouř. Všimla si toho jedna kolemjdoucí žena a následně vytočila linku městské policie. Radiostanicí o věci informovaná motohlídka pak byla na místě hodně rychle. Vešla do horního patra, kde uviděla muže, který má na podlaze plechový kýbl, ve kterém si dělá "táborák." Jednalo se o známého 38letého nepřizpůsobivce a narkomana, který má na svém kontě různých přestupku nespočet. Strážníci mu pak důrazně přikázali oheň uhasit. Muž popel pokropil vodou a vynesl ho před dům. Poté odkráčel neznámo kam.

Opilci na ulici

Ke třem ležícím mužům vyjížděli chomutovští strážníci během víkendu. 28. listopadu po deváté hodině ranní přijal velitel směny telefonické oznámení týkající se spícího muže v domě v Holešické ulici. Když hlídka přijela na místo, 28letého Jirkovana vzbudila. Ten si musel po sobě uklidit a panelák opustit.
Týž den v deset hodin večer přišlo na městskou policii další oznámení o ležícím muži v Blatenské ulici. Strážníci byli pak na místě hodně rychle a dotyčného postavili na nohy. Ten uvedl, že si zašel na pivko a takhle to dopadlo. Protože bydlel jen o pár metrů dál, odvedla ho hlídka domů a předala manželce.
O den později hodinu před půlnocí podťal alkohol nohy dalšímu muži, tentokráte na Březenecké. Opilec ležel skoro na kraji silnice. Jirkovan byl pak postaven na nohy a rozchozen. Když se mu udělalo lépe, omluvil se a odešel.

Opilci do azyláku nesmějí

Čas od času jezdí chomutovští strážníci do azylového domu na Písečné řešit problém s nájemníky. Naposledy to bylo v sobotu 29. listopadu v odpoledních hodinách. Zdejší zaměstnankyně telefonicky upozornila hlídku na opilého muže, který se dobývá dovnitř. Když ho nechce vpustit, před vchodem dělá hluk. Strážníci se po příjezdu na místo zkontaktovali se 57letým mužem ze Spořic. Vysvětlili mu, že azylový dům má nějaký řád a že opilci dovnitř nesmí. Ten to nakonec pochopil a odešel. Hlídka ještě nějaký čas posečkala na místě, aby se přesvědčila, že dotyčný opravdu odešel.

Musela pro něj záchranka

V úterý 25. listopadu po jedné hodině ranní vyjížděli chomutovští strážníci na základě telefonického oznámení na čerpací stanici Agip v Černovické ulici, kde měl jeden muž zdravotní problémy. Když pak motohlídka dorazila na místo, zdejší obsluha ji ukázala pána, který seděl na baru. Ten komunikoval a uvedl, že je mu zle a potřebuje zavolat záchrannou službu. Strážníci jeho přání splnili. Zanedlouho už seděl v sanitě a jel na ošetření do nemocnice. Jednalo se o 56letého Slováka.

Strážníci řešili problém na ubytovně

V sobotu 21. listopadu v pět hodin odpoledne vyjížděli strážníci na základě telefonického oznámení do ubytovny v ulici Kosmonautů. Zdejší recepční jim sdělila, že zde má ubytovaného jednoho nájemce, který dnes měl doplatit dluh za nájem. Byť dostal od sociálky na ubytování peníze, nezaplatil. Hlídka poté dotyčného navštívila v jeho pokoji. 51letý nepřizpůsobivý muž uvedl, že peníze nemá, protože je ztratil. Přitom byl slušně opilý. Nakonec před zraky uniforem dobrovolně ubytovnu opustil s tím, že až zaplatí dluh, tak se znovu vrátí do "svého" pokoje.
O hodinu později vyjížděla hlídka k ubytovně opět. Dotyčný zde totiž pokřikoval a obtěžoval ostatní. Byl tedy důrazně vykázán.

Strážníci pomohli stařence

Lidé nejsou lhostejní. O tom se strážníci přesvědčili v sobotu 22. listopadu v pravé poledne. Na Březeneckou je přivolala všímavá oznamovatelka. Po vytočení linky městské policie uvedla, že jedna 83letá stařenka si jde na poštu pro důchod. Má obavy, aby si ji někdo nevyhlédl a i s penězi nepřepadl. Hlídka pak dotyčnou objevila u sportovní haly na Březenecké. Následně ji z bezpečnostních důvodů doprovodila na poštu. U přepážky pak vyřídila, aby seniorka dostávala poštu a důchod až domů. Stará paní bydlí v nedaleké Holešické ulici, ale přesun na poštu jí díky špatné chůzi trvá dvě hodiny. Strážníci poté dotyčnou odvezli domů a doprovodili ji až do bytu.