logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Svodky

Malý pitbul musel do útulku

V neděli 4. ledna v osm hodin večer byli strážníci vysláni do jednoho bytu v Jirkovské ulici. Jejich úkolem bylo odchycení psa a převezení do útulku v Beethovenově ulici. 35letá majitelka zvířete byla totiž hospitalizována v psychiatrické léčebně v Mostě. Protože se nikdo o malé štěně nemohl postarat, této role se tedy ujali strážníci. Malý pitbul s nimi spolupracoval a nedělal žádné problémy. Dokonce i přenocoval na služebně městské policie, protože v noci byl mráz. Teprve další den byl předán do rukou pracovníků psího útulku.

Paničky dostaly za své miláčky pokuty

V pátek 2. ledna v dopoledních hodinách prováděla pěší hlídka kontrolu na sídlišti Kamenná, při níž se zaměřila na dodržování městské vyhlášky týkající se chovem psů. Nejprve uviděla ženu, která venčila křížence. Ten vykonal velkou potřebu, ale dotyčná po něm neuklidila, naopak, z místa se rychle pakovala. Strážníkům pak 52letá žena uvedla, že pes je hlášen na někoho jiného a že vlastně není její. Za to, že po chlupáčovi exkrement neuklidila, dostala blokovou pokutu. Ještě bude muset předstoupit před přestupkovou komisi a vysvětlit, proč zvíře nemá evidenční známku.
O hodinu později řešila hlídka rovněž na Kamenné úplně stejný případ. I tato majitelka si převzala pokutové bloky a ještě ji čeká cesta na chomutovský magistrát.

Nový rok jim nezačal dobře

Jak na Nový rok, tak po celý rok. Tak toto si rozhodně nepřejí životní partneři z Jirkovské ulice. Ti se totiž 1. ledna po čtvrté hodině ranní pohádali takovým způsobem, že jejich vášně musela přijet krotit městská policie. Jak na místě zjistila, 24letý muž z Jirkova v afektu rozbil v bytě skleněné dveře a pak ještě plechový hrnec prohodil oknem. Dotyčný se ke svému běsnění přiznal. Ještě dodal, že se prostě jen pohádali. Jeho o jedenáct let starší přítelkyně uvedla, že zraněná sice není, ale chce nahlásit škodu na majetku. Na místo tedy byla přivolána hlídka PČR, která se celý případ převzala.

Plazil se v trávě

V pondělí 5. ledna dvě hodiny před půlnocí oznamovatel veliteli směny telefonicky sdělil, že v Bezručově ulici mezi domy leží nějaká osoba. Na místo pak byli vysláni strážníci. Ti spatřili muže, který se plazil na trávě. Měl bosé nohy. S dotyčným byla komunikace docela obtížná, přesto pochopil, že by se měl zvednout. Jeho boty naštěstí hlídka městské policie nalezla opodál. Muž si je pak obul a vrávoravou chůzí odešel. Na dotaz, zdali potřebuje nějakou pomoc, reagoval negativně. Jen gesty naznačil, že si pomůže sám.

Silvestr 2014: rvát se lidé nepřestali, překvapili však opilci

Silvestrovské oslavy byly v Chomutově klidné. Městská policie nemusela řešit žádný vážný problém, přesto se poslední den roku 2014 ani na Nový rok nezastavila. “Řešili jsme hádky a strkanice mezi lidmi, zatoulané psi i narušování občanského soužití. Nejednalo se však o problematické případy, dá se říci, že byl Silvestr letos klidný,” uvedl ředitel Městské policie Chomutov Vít Šulc.

Noční směna měla o Silvestra šest výjezdů. Po sedmé hodině večerní strážníci odchytávali vystrašeného ovčáka na nádraží, před půl devátou vyjeli k nebezpečnému ohňostroji, při kterém rachejtle létali na balkony blízkých domů. Strůjci možného neštěstí ale před příjezdem hlídky zmizeli neznámo kam a zbyly po nich jen papírové krabice od petard. “Tradičně se o Silvestru řeší porůznu se povalující opilci, letos však byl za celou noc pouze jeden. Ten si lehl na lavičku ve Skalkové ulici. Stačil mu však jen krátký odpočinek, aby se pak sám zvedl a odešel domů,” popsal ředitel strážníků.
Strkanice měla vyřešit spor dvou mužů ve Škroupově ulici. Při potyčce muži navíc shodili popelnice. Hlídce svědkové ukázali směr, kam se muži vydali, již se je ale nalézt nepodařilo. Popelnice poškozené nebyly.
Větší hádka než v minulém případě se strhla před půl pátou ráno v Jirkovské ulici. Čtyřiadvacetiletý muž se tam pohádal se svou téměř šestatřicetiletou přítelkyní. Muž v afektu rozbil sklo u bytových dveří a navíc prohodil hrnec plastovým oknem. Žena zraněná nebyla, ale chtěla nahlásit škodu. Vše si tedy převzali policisté.
Poslední výjezd se týkal kontroly budovy mateřské školky v ulici Vodních staveb. Na služebně se totiž rozezněl signál pultu centrální ochrany. Na místě však hlídka nikoho nezjistila.
Denní směna na Nový rok měla výjezdů dvanáct. Hned po sedmé hodině ráno strážníci asistovali při ošetření pacienta zdravotníkům. V devět se na hlídku obrátila žena, která potřebovala odjet do práce, ale před její garáží byl zaparkovaný vůz. Jak se ukázalo, jednalo se o omyl. Strážníci kontaktovali majitele auta, který zanedlouho přišel a vysvětlil, že si spletl garáž. Měl totiž pronajatou garáž hned vedle a při parkování se o jedno místo spletl. Ženě se omluvil.
V deset hodin dopoledne nahlásili řidiči, že v ulici Vodních Staveb odletují kusy kartonu od popelnice do vozovky. Na místě ale strážníci již žádný nepořádek nenašli, někdo jej uklidil.
Krátce po desáté vyjeli strážníci kvůli hlasité hudbě do Kamenné ulice. Tam si dvaadvacetiletý mladík dělal v bytě diskotéku. Hlídce však slíbil, že se polepší a na důkaz toho hudbu ztlumil.
Po obědě zaměstnala městské policisty černá skládka. Tu objevil jeden z obyvatel v ulici Kosmonautů u garáží. Hlídka tam spatřila různý vyhozený nábytek. Kdo jej ale ke garážím vyvezl, se nepodařilo zjistit.
O neposedné děti lezoucí po trubkách v Březenecké ulici poblíž vody měl strach jeden z tamních obyvatel. Než ale hlídka přijela, děti už byly pryč.
Na chodbě domu v Kamenné ulici se na Nový rok popral sedmadvacetiletý muž se svou o rok mladší přítelkyní. Rachot z chodby uslyšel soused a přivolal strážníky. Těm poté řekl, že žena již z domu odešla, ale muž že je v bytě. Hlídce však dveře neotevřel.
Po třetí hodině odpolední se popralo osm návštěvníků provozovny Tip na Zahradní. Než hlídka přijela na místo, čtyři raději utekli. Zbylé čtyři rváče, mezi kterými byla i jedna žena, zastihli strážníci na blízkém parkovišti. “Všichni shodně uvedli, že strkanice vznikla kvůli hádce dvou mužů, jeden z nich ale již odešel. Nikdo z přítomných nebyl zraněn a škoda na majetku v provozovně nevznikla, takže hlídka přítomné vyzvala, aby místo opustili, což bez problémů učinili,” doplnil Vít Šulc.
Strach o své bezpečí dostala jednatřicetiletá žena z Kamenné, které někdo kopl do dveří. V domě ale hlídka nikoho nenašla a dveře poškozené také nebyly.
Odpoledne prvního dne letošního roku ještě strážníkům vyplnili psi. Jeden podle sousedů neustále štěkal v bytě v Jiráskově ulici. Majitelé psa zřejmě nebyli doma a pes se po chvíli utišil. Další chlupáč ale musel do útulku. Bez majitele totiž pobíhal Jirkovskou ulicí. Odchytila ho jedna z tamních obyvatelek a černobílého křížence hlídce předala. Bouchání petard se ozvalo od kijosku v Hutnické ještě v pět hodin odpoledne. Hlídka však již na místě nikoho nezastihla a v okolí bylo již ticho.

Ilustrační foto.

Strážníci agresora zpacifikovali

Ve středu 17. prosince v odpoledních hodinách oznamovatel veliteli směny telefonicky sdělil, že ve Školní ulici se pohybuje muž, který ničí dopravní značení a kope do odpadkových košů. Tato informace byla předána nejbližší motohlídce a kamerový systém se zaměřil tímto směrem. Díky němu strážníci výtržníka dopadli v přilehlé ulici Vršovců. Dotyčný právě ničil lampu veřejného osvětlení. Strážníci jeho běsnění okamžitě učinili přítrž. 49letý muž z Kostnické ulice ale začal být agresivní a na hlídku chrlil velmi vulgární výrazy. Došlo to tak daleko, že agresor udeřil jednoho strážníka pěstí do ramene. To ale neměl dělat. Během několika okamžiků byl zpacifikován a byla mu přiložena pouta. Následně muž, jenž byl silně pod vlivem alkoholu, byl předveden na služebnu PČR.

Strážníci chytili zloděje vánočních stromků

Chomutovští strážníci dopadli pachatele krádeže vánočních stromků. Veliteli směny 15. prosince jen pár minut po půlnoci oznamovatel telefonicky sdělil, že na parkovišti u Baumaxu je oplocený areál, ve kterém jsou uskladněny vánoční stromky. Dle jeho slov se dvě osoby pokoušejí stromky odcizit. Tato informace pak byla ihned předána motohlídkám, které neprodleně vyjely na místo. Dva muži právě prostory parkoviště opouštěli. Jeden při spatření strážníků utekl přes "třináctku" směrem do sídliště, druhý byl dopaden a předán hlídce PČR, která se taktéž dostavila na místo. Protože republikoví policisté zde ještě dělali různá šetření, převezli strážníci zloděje na oddělení PČR. 28letý muž ze Zborovské ulice ale nespolupracoval, navíc byl na muže zákona sprostý a agresivní. Zkrotit ho tedy musely hmaty a chvaty, na jejímž konci ještě cvakla pouta na rukou. Dotyční se pokusili odcizit 11 vánočních stromků.

Děti musely do Klokánku

Strážníci ve středu 10. prosince vyjížděli k údajnému týrání dětí do Jirkovské ulice. Ve tři hodiny odpoledne vytočil linku městské policie jejich otec, který veliteli směny sdělil, že jeho dvě malé děti jsou velmi zanedbány a matka se o ně nestará. Na místo pak během chvilky dorazila motohlídka a s volajícím se zkontaktovala. 32letý muž z řad nepřizpůsobivých, který má bydliště v Lounech, strážníkům sdělil, že matka není schopná se o děti postarat. On by rád s nimi bydlel u své matky v Lounech, ale ona mu v tom brání. Strážníci po kontrole dětí usoudili, že jsou značně zanedbané a přivolali na místo sociální pracovnice. Děti ve věku jednoho a dvou let poté po domluvě s rodiči putovaly do Klokánku na Kamenném Vrchu. Následně bude věc řešit sociální odbor v Lounech ve spolupráci s chomutovským. Rodina totiž spadá pod lounský okres.

Strážníci chytili výtržníka

Ve středu 10. prosince jen pár minut před půlnocí vyjížděli strážníci na základě telefonického oznámení k jednomu baru v Palackého ulici. Přivolal si je 55letý muž. Ten pak hlídce řekl, že byl fyzicky napaden jiným mužem, který ještě sedí v baru. Navíc ho okradl o sedmnáct set korun. Během chvíle se na místo dostavila záchranná služba a zraněného muže ošetřila. Strážníci mezitím zašli společně s republikovými kolegy do provozovny a výtržníka zadrželi. Jím byl 36letý muž ze Zborovské ulice. Následně ho k dalšímu šetření převezli na služebnu Policie České republiky. Použití donucovacích prostředků nebylo zapotřebí.

Z oslavy s dětmi raději odešla

Ve středu 3. prosince uviděl dispečer kamerového systému městské policie na monitoru ženu, která procházela ulicí Vršovců s malými dětmi. Na tom by samozřejmě nebylo nic divného, jenže to bylo jen pár minut po půlnoci. Na místo okamžitě vyrazila o věci informovaná motohlídka. 27letá maminka dětí situaci ale vysvětlila. Byla totiž u příbuzných na rodinné oslavě, kde pak měla přenocovat. Nicméně oslava se nějak zvrtla a příbuzní se začali hádat. Aby její děti byly v klidu, raději je oblékla a vyrazila do svého domova ve Spořické ulici.