logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Svodky

Teď musí na přestupkovou komisi

Ve čtvrtek 15. ledna téměř v jedenáct hodin večer vyjížděli chomutovští strážníci na základě telefonického oznámení do jednoho bytu na Kamenné, odkud se ozývala hlasitá muzika. To se samozřejmě nelíbilo zdejším nájemníkům. 50letý muž z řad nepřizpůsobivých se omluvil a slíbil, že již se to nebude opakovat. Při jeho slovech to vypadalo, jakoby to opravdu myslel vážně. I z toho důvodu dostal prozatím domluvu. Opak byl ale pravdou. O hodinu později tam musela motohlídka ze stejného důvodu znovu. Tentokráte se ale obměkčit nenechala a věc předala na přestupkovou komisi.

Zloděje strážníci dopadli při další krádeži

Ve čtvrtek 15. ledna jen pár minut po poledni přišel do Normy V Holešické ulici jeden nevítaný host. Chvíli postával u regálu s kávou, když pak najednou sebral celé plato a zmizel. Bohužel ani zdejší ochrance se ho nepodařilo zadržet. Přivolaným strážníkům ale dala dokonalý popis pachatele. Toho hlídka městské policie nezadržela hned, ale později. Nenechavec totiž za dvě hodiny navštívil městské lázně, kde chtěl odcizit železo. Jenže, když vstoupil dovnitř, na služebně se rozezvučel alarm. Strážníci, kteří přijeli na místo, dotyčného zadrželi. Odpovídal popisu pachatele z Normy a ještě měl na zádech batoh s odcizeným zbožím. To se pak vrátilo nepoškozené do regálů a 25letý poberta byl převezen k podání vysvětlení. Nyní ho čeká přestupkové řízení na magistrátu.

Čtrnáctiletý chlapec byl opilý

V pátek 16. ledna v sedm hodin odpoledne žádala záchranná služba o asistenci strážníky v Kyjické ulici. Ošetřovala zde totiž podnapilou osobu. Na tom by nebylo nic divného, ale jednalo se o 14letého chlapce z řad nepřizpůsobivých. Ten byl navíc ještě podchlazený. Mladík byl poté neprodleně převezen na dětské oddělení do nemocnice. Strážníkům se po nějaké době podařilo zjistit telefonický kontakt na oba rodiče. Ti uvedli, že jejich syn někde od dvou hodin běhá venku, ale absolutně netuší, kde. Hlídka městké policie jim pak sdělila, že jejich syn leží podnapilý a podchlazený v nemocnici. Celou tuto událost strážníci předají na sociální odbor magistrátu.

Chtěl po ní vlas

V pátek 9. ledna v osm hodin večer vytočila tísňovou linku mětské policie žena, která veliteli směny emotivně sdělila, co se jí před necelou hodinou stalo. Na Písečné si šla do obchodu koupit brambory, když k ní náhle přiskočil muž. Poté ji řekl, že potřebuje její vlas. Paní byla vyděšená a chtěla odejít. Jenže nemohla, protože muž k ní přiskočil a přitiskl se ještě více. Znovu opakoval, že potřebuje její vlas. Naštěstí šel kdosi kolem a agresor uprchl. Napadená paní ještě uvedla, že není zraněná a už je doma. V tu chvíli už místo prohledávala hlídka. Žena odmítla říci své jméno a adresu. Velitel ji pak poradil, jak postupovat v případě podání trestního oznámení. Ta to však odmítla. Divného muže se ale nalézt nepodařilo.

Vítr tropil neplechu

Vichřice v Chomutově tropila neplechu. Strážníci v minulých dnech vyjížděli hned k několika případům. V pátek 9. ledna v půl druhé odpoledne vyjížděli na základě telefonického oznámení k dětskému hřišti v Jirkovské ulici, kde byla zčásti povalená zeď z dřevěných kůlů. Aby nedošlo k případnému zranění hrajících si dětí, byl přivolán i hasičský sbor, který celou zeď raději strhl k zemi. Věc si poté převzaly technické služby.
Druhý výjezd následoval týž den jen o pár minut později. V Cihlářské ulici se totiž na jednom z domů uvolnily vlivem větru plechy. Kontaktovaný předseda SVJ přislíbil, že se postará o zjednání nápravy.
V sobotu v osm hodin večer zase vyjela hlídka k povalené pouliční lampě do Lipské ulice. Přivolaný pracovník technických služeb ji pak odpojil od elektriky a místo zabezpečil.
V neděli jen pár minut po půlnoci zaznamenala hlídka v centrálním městském parku ulomenou velkou větev, která byla zaklíněna do dalšího stromu. Poryv větru ji pak mohl strhnout na procházející lidi. Z toho důvodu byl o věci neprodleně vyrozuměn rovněž dispečink technických služeb.

Muž byl mrtev

Nepříjemný nález zaznamenal jeden občan Chomutova v pátek 9. ledna po osmé hodině ranní. V ulici Tomáše ze Štítného uviděl v trávě mezi stromy ležet muže. Když přišel blíže, dotyčný nejevil známky života. Ihned tedy vytočil linku městské policie. Když pak strážníci přijeli na místo, oznamovatel je k ležící osobě zavedl. Pohmatem pak zjistili, že osoba nemá žádný tep. Bohužel, starší muž byl mrtev. Prostor následně hlídka zabezpečila páskou proti vstupu nepovolaných osob a přivolala Policii České republiky. Ta si případ převzala.

Strážníci řešili pejskaře

Lež má krátké nohy. O tom se 8. ledna v dopoledních hodinách přesvědčil 29letý muž ze Zborovské ulice. Při venčení psa ho kontrolovali strážníci. Chtěli vědět, zdali je zvíře hlášené na magistrátu. Páníček sice přiznal, že srnčí pinč je jeho, ale je prý hlášen na jiné jméno. Dokonce uvedl dvě osoby, které si psa přihlásily. Hlídku ale neobalamutil. Ta v evidenci psů zjistila, že takové jméno tam nefiguruje. Teprve pod tíhou důkazů se mladý muž přiznal, že svého miláčka prostě nepřihlásil. Následně mu bylo sděleno, že toto porušení městské vyhlášky se bude projednávat u přestupkové komise.

Strážníci stařence vyhověli

Ve čtvrtek 8. ledna v půl jedenácté dopoledne se na služebnu v Dřínovské ulici dostavila 79letá stařenka s prosbou o pomoc. Kousl ji totiž pes, který vyběhl z bytu její kamarádky v ulici 17. listopadu. Seniorka potřebovala pro svůj klid jen zjistit, zdali je kokršpaněl očkovaný. Strážníci ji samozřejmě vyhověli. Kontrolou očkovacího průkazu ji pak ujistili, že zvíře je řádně očkováno. Ta se s tímto spokojila a dále již nechtěla věc řešit. Strážníkům za ochotu poděkovala.

Prostitutky do města nepatří

Oči civilních pracovníků městské policie odhalily další přestupek. Při kontrole Kadaňské ulice asistentka prevence kriminality uviděla ženu, která zběsile mávala na projíždějící vozidla. Protože bylo zcela evidentní, že se jedná o prostitutku, okamžitě na místo přivolala motohlídku. Když strážníci přijeli, uviděli dotyčnou ještě v akci. Její kšefty pak překazili a převezli ji na služebnu k podání vysvětlení. 23letá žena ze Slovenska pochopitelně tvrdila, že pouze mávala na své známé. Vzhledem k tomu, že lehká děva byla již za tento přestupek již několikrát řešena, ji strážníci samozřejmě neuvěřili. Mladá Slovenka tedy za pár dní svoji "pohádku" bude muset vysvětlit u přestupkové komise.

Práce civilních pracovníků má smysl

Civilní pracovníci mimo jiné pomáhají likvidovat pohozené injekční stříkačky. Naposledy 6. ledna V dopoledních hodinách na náměstí Dr. Beneše v trávě nalezli hned dva kusy. Následně pak přivolali motohlídku, která nebezpečný materiál odebrala do nádoby k tomu určené a odvezla k likvidaci.
Těsně před polednem zase upozornili na lampu veřejného osvětlení na Písečné, které chyběl kryt elektroinstalace. Mohlo tedy dojít ke zranění. Strážníci poté tuto skutečnost předali na dispečink technických služeb. V minulých dnech zase upozornili hlídku městské policie na závadové osoby, které se potloukaly v centrálním městském parku a dělaly nepořádek.