logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Svodky

S pistolí ohrožoval druhého

Strážníci zadrželi muže, který jinému vyhrožoval namířenou pistolí. V neděli 22. února jen pár minut po třetí hodině ranní oznamovatelka veliteli směny telefonicky sdělila, že u jednoho non-stop baru na Písečné nějaký muž namířil střelnou zbraň proti druhému. Radiostanicí informovaná nejbližší motohhlídka neprodleně vyrazila na místo. Když přijela, uviděla skupinu lidí, z nichž dvě osoby se daly najednou na útěk. Oba muži neutekli daleko. Strážníci je dostihli a zpacifikovali hmaty a chvaty sebeobrany. Pod jedním ze zaparkovaných vozů nalezla hlídka i pistoli. Ta patřila 25letému muži, jehož strážníci při útěku zadrželi. Následně vyšlo najevo, že ten chtěl v baru po jiném návštěvníkovi cigaretu. Jenže on ji neměl, a tak si to šli vyříkat ven. Dle svědků pak agresor na něj namířil zbraň asi ze dvou metrů. Věc si pak i se zbraní převzala přivolaná hlídka PČR.

Strážníci vykazovali opilce

V sobotu 21. února zaměstnávali chomutovské strážníky mimo jiné také opilci. Nejprve v půl šesté odpoledne vyjeli na základě telefonického oznámení do hotelu 99 v Mánesově ulici. Zdejší recepční ukázala na u stolu sedícího muže, který byl tak sťatý, že ani nebyl schopen komunikace. Prý přišel dovnitř, sedl si a jen kouká. Dotyčný opravdu nereagoval, jen pokyvoval hlavou. Když ho hlídka vyvedla ven, zamířil do nedalekého parku. Gesty dával jasně najevo, že žádnou pomoc nepotřebuje.
Týž den před desátou hodinou večerní zase vyjeli do domu v Hutnické ulici, kde dle oznamovatele ve čtvrtém patře spí nějaký muž. Jak pak na místě zjistili, byl i řádně opilý. 30letý Chomutovan, jenž má trvalé bydliště na magistrátu, byl rovněž z budovy vykázán. V domě sice bydlí jeho matka, ale ta ho do bytu z důvodu jeho stavu nechtěla vpustit.

Pachatelé strážníkům neutekli

Všímavý oznamovatel měl velký podíl na zadržení dvou pachatelů. Ve středu 18. února v deset hodin večer vytočil linku městské policie a veliteli směny sdělil, že v ulici Pod Břízami právě dva mladíci sprejují panelový dům. Ještě udal jejich podrobný popis. I když byli strážníci na místě rychle, nikdo u zohyzděného domu už nebyl. Prohledávali tedy nejbližší okolí, a to s velkým úspěchem. Dva výtečníci byli nalezeni za domem v Růžové ulici. Prvnímu 23letému muži koukaly spreje z kapes a bylo zřejmé, že byly před chvilkou použity. Také druhý zadržený, o rok starší muž, se na odpor nezmohl a raději "své nářadí" vyndal zpod bundy dobrovolně a přiznal se. Protože se oba dopustili trestného činu poškozování cizí věci, byli předáni do rukou republikových policistů.

Pes uvízl v jímce

Chomutovští strážníci zachraňovali psa uvízlého v jímce v areálu nemocnice s poliklinikou v Edisonově ulici. V úterý 17. února v osm hodin ráno je přivolal zdejší pracovník, který právě obhlížel terén. Když motohlídka přijela na místo, volající již na ni čekal a dovedl na místo. V jímce opravdu pobíhal německý ovčák, který byl ovšem dosti agresivní a s jeho odchytem nastal problém. Následně byl přivolán veterinář z nedalekého psího útulku a společnými silami se nakonec zvíře podařilo zpacifikovat. Chlupáčova další cesta pak směřovala do dočasného domova, do útulku.

Požár na Kamenné

V úterý 17. února v půl čtvrté ráno vypukl požár v objektu Obušek na Kamenné. Na místo neprodleně vyjely hned dvě motohlídky strážníků. Ty následně přivolaly hasičský sbor a Policii České republiky, která si celý případ převzala. Hlídky městské policie poté zatarasily komunikaci z obou směrů a řídily dopravu až do uhašení požáru.

Strážníci zachránili život sebevrahovi

Chomutovští strážníci zřejmě zachránili život jednomu sebevrahovi. Ten v pondělí ve čtvrt na čtyři odpoledne vytočil linku městské policie. Veliteli směny sdělil, že má velké problémy a že dál už to nezvládá. Chce skočit z mostu v blízkosti Písečné ulice pod projíždějící vozidla na "třináctce." Velitel dotyčného pak stále držel na telefonu a komunikoval s ním. Na uvedené místo se okamžitě natočily kamery a vyjela motohlídka. Když strážníci dorazili, uviděli muže, který svůj zoufalý čin myslel zřejmě vážně. Byl totiž už za zábradlím přímo nad frekventovanou vozovkou. Jednou rukou se držel a druhou stále telefonoval se strážníky. Možná i díky tomu si zachránil život. V nepozorovanou chvíli totiž přiskočil jeden ze strážníků, uchopil ho za oděv a přetáhl přes zábradlí zpět. 26letý muž, jenž má trvalé bydliště na Děčínsku, ale zdržuje se na chomutovské ubytovně, uvedl, že se pohádal se svými příbuznými, tak se opil a šel na most vše ukončit. Během chvíle už byla na místě záchranná služba, která si dotyčného odvezla do nemocnice.

Zachráněný malý "tygřík"

Chomutovští strážníci zachránili kočku, která z nějakého důvodu uvízla na střeše magistrátu. V pátek 13. února kolem jedné hodiny odpolední přivolala zaměstnankyně magistrátu ve Zborovské ulici motohlídku. Na místě jí řekla, že od časného rána po střeše ve druhém patře běhá kočka a mňouká. Strážníci poté otevřeli okno kanceláře a opatrně jeden z nich vstoupil na střechu. Kočkovitou šelmičku poté nalezl za plechovým komínem. Vzal ji do náruče a odnesl do bezpečí. Malý "tygřík" byl poté převezen do útulku a předán k jeho spokojenosti do rukou ošetřovatele.

Hrál karty, otevřené vozidlo ho nezajímalo

Zajímavý přístup ke svému vozidlu předvedl jeho majitel. V pátek 13. února v pravé poledne oznamovatel veliteli směny telefonicky sdělil, že v Hutnické ulici stojí zaparkované osobní vozidlo Ford, které má otevřená okna. Na místo tedy vyjeli strážníci. 53letý volající je zavedl k nezajištěnému autu. To mělo opravdu otevřena okna dokořán u řidiče, spolujezdce a také u zadních dveří. Hlídka poté lustrací zjistila majitele a zašla za ním domů. Na bouchání a zvonění ale nikdo nereagoval. Ve spolupráci s Policí České republiky se podařilo strážníkům získat telefonní číslo na majitele. Když mu následně zavolali, reakce řidiče byla podivuhodná. Sedí v hospodě a zrovna má rozdané karty. Ke svému autu se prý nedostaví. Motohlídka tedy místo opustila a jela plnit další úkoly.

Nezodpovědný majitel psa půjde před komisi

Pátek třináctého nebyl šťastným dnem pro jednu majitelku psa. 26letá žena venčila svého jorkšíra na vodítku na Kamenném Vrchu v deset hodin dopoledne. Znenadání se pak u ní objevil volně pobíhající bílý pes, který toho jejího napadl a způsobil mu krvavé zranění. Zavolala tedy ihned městské strážníky. Těm pak celou událost popisovala. Ještě dodala, že agresivní pes patří zřejmě jednomu z mužů, kteří právě stojí u nedaleké hospody. Tam pak hlídka dotyčného také kontaktovala. 18letý mladík se přiznal, že jde o jeho zvíře. Bylo mu tedy sděleno, že porušil městskou vyhlášku týkající se psů, a ještě k tomu došlo k pokousání. Dotyčný vůbec netušil, že se něco takového stalo. Teď tedy budce moci přemýšlet, jak zanedlouho dopadne u přestupkové komise.

Může si prý dělat co chce a sousedi ji nezajímají

Nebere ohledy na sousedy a je jí to srdečně jedno. Řeč je o 32leté nepřizpůsobivé ženě z Kamenné. Ta si jen pár minut před půlnocí ve čtvrtek 12. února v bytě na Kamenné pouštěla reprodukovanou hudbu takovým způsobem, že sousedé nemohli spát. Ti pak přivolali strážníky. Jakmile motohlídka přijela na místo, slyšela muziku rozléhající se po domě. Když poté dotyčná otevřela dveře, uznala, že přestřelila a souhlasila i s blokovou pokutou. Znenadání si ale věc rozmyslela. Začala hlídce tvrdit, že nevidí důvod, proč by měla hudbu vypínat, jelikož do zaměstnání stejně nechodí. Ještě dodala, že ostatní ji stejně nezajímají. Prý se nenechá šikanovat a pújde ma magistrát se žádostí o vyhazov strážníků, kteří ji řešili. Na závěr uvedla, že pokutu od přestupkové komise stejně nezaplatí, o to se prý postará sociálka. Přestupkové řízení ji čeká zanedlouho.