logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Svodky

Pacient byl agresivní

Rychlá záchranná služba v zájmu bezpečí žádala asistenci strážníků. Bylo to 12. března v půl desáté večer do domu v Palackého ulici, kde byl problém s agresivním pacientem. Oznamovatelem byl otec 28letého syna. Ten hlídce řekl, že jeho syn měl záchvat a chová se neurvale. Navíc vyhrožuje své matce, že ji zabije. Ještě dodal, že jde o schizofrenika, který se již několikrát léčil v psychiatrické léčebně. Lékař záchranné služby po ošetření rozhodl o převozu pacienta do psychiatrické léčebny v Petrohradě na Lounsku. Přivolaná Policie České republiky pak asistovala u převozu.

Strážníci chytili pachatele

Na kamery městské policie bude zřejmě nadávat jeden 40letý muž ze Zborovské ulice. Ty ho totiž odhalily při protiprávním jednání. V úterý 10. března po čtvrté hodině ranní si dispečer kamerového systému na monitoru všiml muže, který v Partyzánské ulici stál u jednoho vozidla dosti podezřele. Když někdo šel kolem, skrčil se, aby nebyl vidět nebo od vozu utekl. Pak se ale zase vrátil. Koukal se kolem sebe a když cítil, že vzduch je čistý, rozbil okno za řidičem a dostal se dovnitř. To ale ještě netušil, že na cestě už je hlídka městské policie. Když strážníci dorazili na místo, dotyčný chtěl rychle zmizet. Byl však zadržen a s podezřením na trestný čin předán republikovým policistům.

Zloděj kol dopaden

Chtěl ukrást kolo, ale díky všímavým lidem byl dopaden. V sobotu 7. března v půl druhé odpoledne oznamovatelka veliteli směny telefonicky sdělila, že u marketu Kaufland v Mostecké ulice se právě nějaký muž snaží odcizit jízdní kolo, a ještě udala popis údajného pachatele. Na místo neprodleně vyjely dvě motohlídky. Strážníci uviděli muže, který odpovídal popisu. Ten byl právě v "akci." skloněn u kola. Měl tedy smůlu, hlídky jednaly opravdu velmi rychle. Pro 28letého muže z Chomutovska si přijela PČR a v poutech ho odvezla na služebnu. Dotyčný totiž týž den před půl hodinou odcizil také kolo u OD Chomutovka ve středu města.

Pokutu přijal

Pil na veřejnosti, a ještě k tomu na dětském hřišti. Řeč je o osmnáctiletém mladíkovi ze Skalkové ulice, který v pátek 6. března v osm hodin večer s lahví vodky vyrazil na dětské hřiště na Písečné. V klidu se usadil na lavičku a popíjel si. Jeho jednání se ale nelíbilo paní, která vytočila linku městské policie. Strážníci pak byli na místě během chvilky a s mladíkem, který si pod širým nebem užíval alkohol, pohovořili. Vysvětlili mu, že městská vyhláška toto zakazuje. Dotyčný si byl přestupku vědom a proti blokové pokutě neprotestoval.

Pili na veřejnosti, dostali pokuty

V neděli 1. března dopoledne si dali tři muži a jedna žena dostaveníčko u OD Chomutovka ve Farského ulici. To samo o sobě samozřejmě protiprávní není. To, že popíjeli alkoholické nápoje na veřejnosti, už ale přestupkem je. Městská vyhláška popíjení alkoholu po širým nebem totiž zakazuje. Všichni hlídce svorně tvrdili, že si nejsou žádného přestupku vědomi. Strážníci je ale vyvedli z omylu. Sdělili jim, že jejich chování je zaznamenáno na kamerách. Jeden z nich pak víno vyndal zpod bundy a v nedalekém křovisku byla schována další lahvička tohoto moku. Dotyční si pak převzali pokutové bločky.

Strážníci dopadli zloděje

V sobotu 28. února hodinu před polednem si jeden muž všiml dvojice, která se v Přísečnické ulici skláněla před lampou veřejného osvětlení. Když oba odešli, šel se přesvědčit, zdali něco nebylo odcizeno. A opravdu. Lampě chyběla ocelová obruč. Udělal dobře, že ihned přivolal strážníky. Těm pak sdělil, že šlo o muže a ženu z řad nepřizpůsobivých a udel směr, kterým oba odešli. Motohlídka městské police okamžitě jednala. Povedenou dvojici zadržela až v Čelakovského ulici. Ti kovovou obruč přepravovali v kočáru. Muž se ženou, žijící na ubytovně, nejprve svoje protiprávní jednání zapírali, nakonec však kápli božskou. Oba si pak převzali pokutové bloky. Obruč byla technickými službami vrácena na své místo.

Přišel a vybílil jí byt

Poslední únorový den nebyl zrovna příjemný pro 55letou ženu u z Kyjické ulice. V deset hodin dopoledne přivolala strážníky a ukázala jim spoušť v bytě. Uvnitř byl rozbitý nábytek a obrovský nepořádek. Dle jejích slov ji navíc z hrníčku, který měla v kuchyňské lince, zmizely čtyři tisícovky. Ještě dodala, že toto má zcela jistě na svědomí její druh, se kterým se před několika dny rozešla. On ji ale klíče od bytu nevrátil. Že to byl opravdu on, potvrdila i její sousedka, která ho viděla večer přicházet domů. Protože si ale sám odemkl, nevěnovala tomu pozornost. Z bytu se prý rány ozývaly docela často. Nepřizpůsobivý bývalý přítel následující den dle sousedky v osm hodin ráno byt opustil. Protože se jednalo o trestný čin, převzala si celou věc Hlídka PČR.

Zapomnětlivý řidič

Roztržitý řidič osobního vozidla při zaparkování zapomněl zavřít okénko. V úterý 24. února v sedm hodin ráno si toho všiml kolemjdoucí v Jiráskově ulici. Nebyl k tomu netečný a vytočil linku městské policie. Když motohlídka dorazila na místo, uviděla u jedné škodovky zcela otevřené okno u spolujezdce. Lustrací se podařilo zjistit majitele vozidla a následně ho kontaktovat. Řidič, který má trvalé bydliště v Blatenské ulici, se po chvilce dostavil a vozidlo zajistil. Jak dodal, prostě ho zapomněl zavřít. V poslední době vyjíždějí strážníci k takovýmto případům zhruba jednou týdně.

"Civilky" se neztratí

Civilní pracovníci městské policie se v ulicích města rozhodně neztratí. Neustále zaměstnávají strážníky svými zjištěními. V úterý 24. února na jejich podnět vyjížděli během dvou hodin dvakrát. Nejprve to bylo v půl jedenácté dopoledne do centrálního městského parku, kde byla u jezírka objevena v trávě pohozená injekční stříkačka. Tu pak hlídka odebrala do nádoby k tomu určené a odvezla k likvidaci.
O dvě hodiny později civilní pracovníci hlásili, že v křoví přímo před vchodem do "průmyslovky" ve Školní ulici spí nějaký muž. Přivolaní strážníci dotyčného vzbudili, postavili na nohy a rozchodili. 33letý bezdomovec byl řádně opilý. Nakonec ale po svých odešel.

Hledaného muže si převzali policisté

Všímavý oznamovatel pomohl dopadnout muže, po kterém toužila Policie České republiky. Bylo to v úterý 24. února v osm hodin večer. Vytočil linku městské policie a veliteli směny oznámil, že v domě v Dřínovské ulici se pohybuje osoba, která je v pátrání. Na místo pak neprodleně vyjeli strážníci. Ti dotyčného zadrželi ve třetím patře. Během zákroku nebylo zapotřebí použít donucovací prostředky. 22letý mladík z Prunéřova u Kadaně z kapsy dobrovolně hlídce městské policie předal dva nože a tři injekční stříkačky. O dotyčného se opravdu republikoví policisté zajímali a po osmé večer si ho také převzali.