logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Svodky

Někdo se vloupal do vozu

"Šel jsem z nákupu a uviděl zaparkované vozidlo s rozbitým oknem. Hned jsem vás zavolal." To jsou slova muže, který telefonicky upozornil na trestný čin vloupání. Se strážníky se na místě zkontaktoval. Na první pohled bylo jasné, že pachatel řádil i uvnitř vozu. To také potvrdila majitelka, kterou strážníci kontaktovali. Ta uvedla, že jí zmizelo autorádio. Následně vyčkala do příjezdu Policie České republiky, která si případ převzala.

Oba museli domy opustit

Ve středu 25. března vykázali strážníci z domů dva nežádoucí živé objekty. Šlo totiž o člověka a o psa. Před sedmou hodinou ranní oznamovatel veliteli směny sdělil, že v domě na Písečné se pohybuje muž, který zde nemá co dělat. Během chvíle už byla na místě motohlídka, která z budovy vykázala 27letého bezdomovce. Ten uvedl, že dveře do vchodu byly otevřené a on se šel jen ohřát. Problémy nedělal a v klidu odešel.
Po páté hodině odpolední hlídka zamířila pro změnu do domu v Jirkovské ulici. Tam se ve společných prostorách schovával přítel člověka. Také chlupatý kříženec se strážníky spolupracoval. Protože jeho pán nablízku rozhodně nebyl, oddal se do rukou uniformovaných mužů. Ti ho poté odvezli do psího útulku v Beethovenově ulici.

Strážníci pomohli mužům v nesnázích

Ke třem ležícím mužům na zemi vyjížděli chomutovští strážníci ve středu 25. března. Reagovali tak na telefonická oznámení kolemjdoucích. Nejprve vyrazili do Stromovky u vlakového nádraží ke kolejišti, v jehož blízkosti spal nějaký muž. Na místě se již také nacházela hlídka PČR. Společnými silami dotyčného postavili na nohy a odvedli do bezpečí na chodník.
Další výjezd k ležícímu muži následoval v půl osmé večer. Oznamovatel uvedl, že na přemostění v Jasmínové ulici leží nějaký muž přímo ve vozovce. Když pak motohlídka dorazila na místo, byla zde také záchranná služba. Strážníci záchranářům pomohli dotyčného naložit do sanity, která pak i s pacientem odjela do nemocnice.
Jen o pár minut později už byli strážníci v Palackého ulici, aby zvedli ze země 39letého muže z Kostnické ulice. Z něho byl evidentně cítit alkohol. Pán nebyl viditelně zraněn a lékařské ošetření nevyžadoval. Byl pak posazen na nejbližší lavičku.

Rvačka dvou rodin u magistrátu

Dvě rodiny byly pozvány v pondělí 23. března do jednací síně chomutovského magistrátu na přestupkovou komisi. Ještě, než tam ale došly, se před budovou řádně porvaly. V půl dvanácté oznamovatel veliteli směny telefonicky sdělil, že před vchodem na magistrát se do sebe pustily dvě početné rodiny. Na místo pak neprodleně byla vyslána motohlídka. Téměř současně s ní dorazili také republikoví policisté. Situace byla opravdu vážná, proto strážníci přivolali posilu v podobě další motohlídky. Skupinky nepřizpůsobivých lidí postávaly odděleny a na sebe pokřikovaly. 40letá žena uvedla, že jí někdo nastříkal do obličeje nějaký sprej a teď jí slzí oči. Protože ještě krvácela z hlavy, byla jí přivolána záchranná služba. Ta si ji pak také odvezla do nemocnice. Případ, do kterého se zapojilo asi patnáct lidí z obou stran, si po zklidnění situace převzala PČR.

Zapomnětlivá řidička

V sobotu 21. března v jednu hodinu odpoledne zaparkovala v Meisnerově ulici jedna roztržitá řidička. Své vozidlo uzamkla a kamsi odešla. Zapomněla však zavřít zadní okno. Lidé procházející kolem si pak nezajištěného peugeota všimli. Dobrá zpráva je, že nebyli neteční a přivolali chomutovské strážníky. Ti pak po příjezdu na místo začali intenzivně pátrat po nepozorném řidiči. Díky lustraci zjistili, že majitelkou je 33letá žena z Chomutova. Následně byla kontaktována s tím,aby se dostavila ke svému vozidlu. Ta po chvilce přišla na místo a auto si s díky zajistila. Konstatovala, že se jí nic neztratilo.

Za pití alkoholu padaly pokuty

Porušili městskou vyhlášku, dostali tedy blokové pokuty. Řeč je o dvou dvacetiletých mladících, kteří si v pátek 20. března v osm hodin večer udělali bar na zastávce MHD v Lipské ulici. Sedli si na zastávku a obsluhovali se pivem, rumem, ale nepohrdli ani vodkou. To, že pití alkoholických nápojů je na veřejnosti zakázáno, absolutně ignorovali. Kolemjdoucím to ale naštěstí nebylo jedno a přivolali strážníky. Když pak motohlídka dorazila na místo, oba popíjeli a ani to neskrývali. Mladým mužům z Chomutova strážníci vysvětlili přestupek a následně jim předali pokutové bločky. Ti poté se zmrzlým úsměvem na rtech odešli.

Poklop museli zajistit

Někdo odcizil poklop kanálové šachty, která se pak stala nebezpečnou svému okolí v Písečné ulici. Kolemjdoucí v pátek 20. března v pravé poledne si toho naštěstí všimli a vytočili linku městské policie. Během chvíle už byli na místě strážníci a poznatek prověřili. Kanálový poklop, který by kryl hlubokou šachtu, opravdu chyběl. Hlídka proto provizorně kanál zakryla armovací sítí a vyrozuměla dispečink SČVK. Během chvíle se na místo dostavili pracovníci vodovodů a kanalizací, aby zjistili, že výpusť patří technickým službám. Ty pak byly o věci informovány.

Malá dívka v okně

Obyvatelé sídliště Zahradní si ve čtvrtek 19. března ve čtvrt na čtyři odpoledne všimli malé dívky v okně panelového domu v Borové ulici. Nelenili a okamžitě vytočili linku městské policie. Mezitím dívenku přesvědčili, aby okno ve druhém patře zavřela. Když pak na místo přijeli strážníci, oznamovatelka je zavedla do domu. Před dveřmi bytu už holčička stála a čekala, co se bude dít. Komunikovala v pohodě a s hlídkou spolupracovala. Strážníci se dozvěděli, že je jí šest let a do školky nechodí. Již od rána je doma se svým psem, protože žije jen s matkou, která ale chodí do práce. I když sousedé vesměs tuto rodinu, která zde bydlí pouhý měsíc, neznali, přece jen se našel někdo, díky jehož informaci se strážníci s přivolanou sociální pracovnicí mohli s matkou zkontaktovat. Následně jí dceru přivezli do jedné provozovny v centru města, kde pracuje. Sociální odbor se bude dále tímto případem zabývat.

Alkohol mu podťal nohy

Alkohol v sobotu podťal nohy 27letému muži ze Svahové ulice. Ten, když došel do domu, kde bydlel, se skácel k zemi a tvrdě usnul. V sedm hodin ráno si ho všimli zdejší nájemníci. Následně pak vytočili linku městské policie. Strážníci dotyčného objevili na schodech mezi druhým a třetím patrem. Z jeho dechu bylo víc než jasné, že přebral "ohnivé vody" více, než je zdrávo. Když se ho podařilo probudit, nějakou chvíli vůbec nevěděl, kde je a co se děje. Pomoc záchranné služby odmítal. Jakmile se po nějaké době probral, rozsvítilo se mu. Bydlí totiž v tomto vchodě, ale nemohl najít klíče od bytu. To, že nelhal, si hlídka ověřila pomoci občanského průkazu.

Agresivní druh musel pryč

Pátek třináctého nebyl zrovna příjemný pro jednu 45letou ženu z Fügnerovy ulice. Tu totiž během dne několikrát hrubě obtěžoval její bývalý druh. Po osmnácté hodině přivolala strážníky, protože dotyčný se snažil násilím dostat do jejího bytu. Když hlídka přijela na místo, uviděla před dveřmi muže, který se křikem dožadoval vstupu. O deset let mladší muž také prý poškodil zámek od bytu. Žena na svého bývalého přítele odmítla podat trestní oznámení, jen chtěla, aby odešel. Strážníci ho tedy z místa důrazně vykázali. Posečkali zde ještě dvacet minut, aby se přesvědčili, že opravdu odešel.