logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Svodky

Stříkačka v kolejišti

K poměrně pravidelným činnostem městské policie patří sbírání použitých injekčních stříkaček. Strážníci však tentokrát byli vysláni na neobvyklé místo. Drážní pracovník totiž injekční stříkačku objevil v kolejišti vlakového nádraží v Nádražní ulici. Přivolaná hlídka pak kleštěmi stříkačku uložila do platové nádoby. Je pravděpodobné, že se jí někdo zbavil ve vagónu na toaletě.

Ženu zmohl ji alkohol

V pondělí v jednu hodinu po půlnoci zpozorovala dispečerka kamerového systému na monitoru ženu, která na náměstí 1. máje polehávala po zemi. Vyslala tedy na místo motohlídku, aby zjistila, proč se tak děje. Když strážníci přijeli, dotyčná již seděla opřená o zídku. Z jejích slov a dechu bylo patrné, že není střízlivá. Tvrdila, že je bezdomovec a nemá, kde spát. Na nabídnutou pomoc reagovala negativně. Musela se tedy sbalit a místo opustit.

Vykázali opilce

V pátek ve večerních hodinách řešila hlídka městské policie opilce, který obsadil čekárnu vlakového nádraží Chomutov-město. Ostatní cestující městskou policii upozornili, že opilec obtěžuje ostatní. Kuráž si dodával krabicovým vínem. Motohlídka s ním ale udělala rychlý proces. 30 letý alkoholem opojený Chomutovan musel rychle zmizet. Na cestu dostal pokutové bloky.

Skolili ho léky a alkohol

V sobotu po osmé hodině večer poskytli strážníci první pomoc 47 letému muži, který ležel na chodníku v Bělohorské ulici. Reagovali tak na telefonické oznámení kolemjdoucích. Při prvním kontaktu s ním bylo jasné, že je zřejmě pod vlivem alkoholu. Najednou začal sebou škubat a různě se svíjet. Byla mu tedy poskytnuta první pomoc a při zajištění životních funkcí byl položen do stabilizované polohy. To už přijížděla záchranná služba. Ta v dotyčném poznala pacienta, jenž bere velké množství léků. Muž ve středních letech následně skončil v nemocnici.

 

Tloukl pěstí do kapoty

Nevšední zábavu si v sobotu ráno vymyslel 31 letý muž. Na Štefánikově náměstí si vyhlédnul osobní vozidlo Saab a rozhodl se, že ho poničí. Vší silou pak tloukl do přední kapoty a značně ji poničil. Naštěstí všímaví lidé telefonicky přivolali strážníky. Ti pak pachatele zadrželi přímo při činu. Při pohledu na jeho otlučené pěsti bylo jasné, že se výtečník ze svého chování nevykroutí. Následně byl předán do rukou státních policistů.

Rozebíral Evropu, skončil v poutech

Celostátně hledaného se strážníkům podařilo zadržet u bývalého kina Evropa. Čtveřice nepřizpůsobivých z něho vynášela nejrůznější vybavení jako koberce či latě a vytvářela před kinem velký nepořádek. Vandaly hlídka zajistila a po lustraci vyšlo najevo, že o jednoho z nich má zájem Policie České republiky. Vyhlásila po něm pátrání. Proto sedmadvacetiletý muž proto skončil v poutech. Jeho komplicové vyfasovali pokuty. Zadrženého muže strážníci odvezli na obvodní oddělení policie.

Strana 105 z 105