logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Svodky

Slovo Boží ženy nabízely zcela zdarma

Podomní prodej je v Chomutově už nějaký ten pátek zakázán. Strážníci ale k tomuto nešvaru jezdí často. Lidé chodí po domě a nabízejí nejrůznější věci. Od ubrusu, nádobí až po levné energie. Nájemníci si to však většinou nenechají líbit a vytočí linku městské policie. Stejně tak udělali lidé z domu na Kamenné v pátek 17. dubna v deset hodin dopoledne. Veliteli směny telefonicky sdělili, že v jejich vchodě dvě ženy nabízejí podomní prodej. Na místo pak neprodleně vyjela motohlídka. Strážníci v domě uviděli dvě ženy, které se nijak neskrývaly. A co že to nabízely? To bylo docela překvapení. Hlídce řekly, že nabízejí slovo Boží, a to zcela zdarma, žádné peníze za to nechtějí. Jehovistkám tedy bylo sděleno, aby tyto praktiky a své přesvědčení nevnucovaly lidem, kteří o to nestojí.

Nedal jí napít piva, tak zdemolovala byt

K roztržce mezi partnery došlo ve čtvrtek 16. dubna v devět hodin večer v jednom domě na Kamenné. A to takovým způsobem, že celý vchod byl v pozoru. Protože křik a rány neustávaly, sousedé přivolali strážníky. Ti, když přijeli, uslyšeli křik už zdaleka. Na zazvonění jim otevřel muž a pozval je dál. Tam byl rozbitý nábytek, všude doslova spoušť. Ten pak hlídce řekl, že toto má na svědomí jeho partnerka. Prý ji nechtěl dát napít piva, tak se takto pomstila. Byl zde ale ještě jeden velký háček. V této problémové rodině totiž žije dvouletá holčička, která toto musí snášet. Byla tedy na místo přivolána sociální pracovnice magistrátu, která se případem začala intenzivně zabývat.

Nedostala dávky, tak byla agresivní

Ve čtvrtek 16. dubna v osm hodin ráno měla zaměstnankyně úřadu práce nepříjemný problém s jednou klientkou. Do kanceláře přišla žena a dožadovala se sociálních dávek. Když ji pak slušně úřednice vysvětlovala, že na peníze nemá nárok, přitvrdila. Dotyčná začala být agresivní a vulgárně ji nadávala. Naštěstí ale byla nablízku zdejší ostraha. Ta pak také vytočila linku městské policie. Jakmile agresorka zjistila, že strážníci jsou na cestě, rychle utekla. Hlídka poté na místě poučila úřednici, jak se zachovat, kdyby se alkoholička a narkomanka vrátila zpět. Hlídka totiž s dotyčnou již mnohokrát měla co do činění a nebylo to nic pěkného.

Ženu byla v pátrání, strážníci to odhalili

V středu ve čtyři hodiny odpoledne vyjeli strážníci řešit problém do Kadaňské ulice. Přivolal je civilní pracovník městské policie, který tudy zrovna procházel. Motohlídce na místě řekl, že zde došlo ke rvačce mezi mužem a ženou. Ta přiběhla ke strážníkům a začala vyprávět. Její přítel jí prý surově zbil. Dostala pěstí do břicha i do hlavy. Je v pokročilém stádiu těhotenství a dle jejích slov se jí uvolnila plodová voda. Ještě dodala, že ji nutí vykonávat prostituci. Je zvláštní, že přivolání záchranné služby žena rázně několikrát odmítla. Nutno podotknout, že tato povedená dvojice je strážníkům dobře známá a je problémová. Následně díky lustraci vyšlo najevo, že po třiatřicetileté ženě je vyhlášeno pátrání. Nenastoupila totiž do výkonu trestu. Žena tedy byla předvedena na PČR, kde si ji převzali.

Strážníci ho ve štychu nenechali

Smutné chvíle zažil muž z Holešické ulice. Ve středu v pravé poledne přišel na služebnu městské policie v Dřínovské ulici. Veliteli směny nesouvisle sdělil, že trpí epileptickými záchvaty a rychle se otočil a odešel. Strážníci se za ním vydali. Muž si sedl na trávě přímo před vchodem do služebny, nemohl popadnout dech a začal plakat. Strážníci se snažili uklidnit, na cestě už byla záchranná služba. Z ničeho nic si muž lehl na zem a celý se chvěl. Strážníci poskytli první pomoc. Uvedli ho do stabilizované polohy a uvolnili mu dýchací cesty.
Kolem šel jeden muž, který řekl, se s dotyčným bydlí v bytě. Prý si dal panáka vodky a na to spolkl léky. Záchranná služba si poté Chomutovana středního věku odvezla do nemocnice.

Bitkaře strážníci zpacifikovali

Ve středu 15. dubna jen pár minut po půlnoci se strhla bitka mezi mužem a ženou v bytě v Jirkovské ulici. Řev a rány se ozývaly na celý barák. Sousedka tedy nelenila a ihned přivolala na sousedy strážníky městské policie. Ti, když vystoupili z vozidla, ještě před domem uslyšeli křik ženy volající o pomoc a řev muže. Oznamovatelka hlídce otevřela vchodové dveře a nastínila situaci. Strážníci poté vyběhli schody. Když se blížili k bytu, najednou se rozlétly dveře, ze kterých vyběhla žena a prosila o pomoc. Muž, který se ji snažil dostihnout, byl strážníky zpacifikován hmaty a chvaty sebeobrany. Protože i nadále kladl aktivní odpor a byl agresivní, cvakla mu pouta na rukou. 24letá žena uvedla, že byla udeřena několikrát do hlavy i do oblasti břicha, které ji bolí. Přivolání lékařské služby ale rázně několikrát odmítla. O dva roky staršího muže, jenž má trvalé bydliště na chomutovském magistrátu, si pak převzala hlídka PČR.

Zloději kovů nevymírají

Zloděj kovů opět úřadoval. Tentokráte si vyhlédl Tovární ulici. Stalo se to 14. dubna v časných ranních hodinách. Ukradl železný poklop kanálové vpusti a ve tmě zmizel. To, že uprostřed silnice byla hluboká díra a někdo se mohl šeredně zranit, ho zřejmě netrápilo. Naštěstí si lidé tohoto nebezpečí po páté hodině ranní všimli a ihned vytočili linku městské policie. Strážníci byli na místě hodně rychle. Snažili se v okolí najít železný poklop, ale neúspěšně. Díru ve vozovce raději provizorně zajistili pneumatikou, kterou nalezli opodál. Poté tuto věc předali dispečinku technických služeb.

Houser byl charakter

V pondělí 13. dubna zaměstnala chomutovské strážníky zvířata. Jednalo se o agresivního psa i husí rodinku. Nejprve ve čtyři hodiny ráno oznamovatel veliteli směny telefonicky sdělil, že ho u zdravotního střediska na Písečné napadl agresivní pes. Na místo pak vyjela nejbližší motohlídka. 49letý pán řekl, že není zraněn, odnesla to jen prý jeho bunda. Křížence německého ovčáka nebylo snadné odchytit, ale nakonec se to podařilo.
Druhý příběh se odehrál v Černovické ulici. Na komunikaci hrdě kráčela husí rodinka. Statný houser, husa a šest jejich malých ratolestí. O věci informovaní strážníci pak po chvilce dorazili na místo. Sympatičtí opeřenci se zde pohybovali tak, jako by jim to tu patřilo. Hlídka městské policie poté přivolala odchytovou službu zooparku. Husa se odchytit nedala a odletěla. To houser byl jiný charakter. Své mladé neopustil a svěřil se s nimi do rukou odborníků. Doufejme, že si matka husa svoji rodinu najde.

Strážníci dopadli pachatele

Chomutovští strážníci dopadli pachatele trestného činu. Stalo se to v pondělí 13. dubna jen pár minut po půlnoci. Velký podíl na tom také měl oznamovatel, který okamžitě vytočil linku městské policie. Veliteli směny sdělil, že v Holešické ulici se podezřele nějaký muž pohybuje kolem zaparkovaného osobního vozidla značky BMW. Ještě nezapomněl udat jeho popis. Během okamžiku už byli na místě strážníci a dotyčného dle popisu poznali. Zadrželi ho a odvedli k vozidlu, aby ho zkontrolovali. Auto bylo opravdu násilně otevřené, mělo i rozbité okno u spolujezdce. Následně se na místo dostavili i svědci, kteří potvrdili, že tento chlapík ve voze seděl. 45letého muže, který má trvalé bydliště hlášené na chomutovském magistrátu, si převzala hlídka PČR.

Řidiči zapomínají zavírat okna

S teplými dny nechávají řidiči osobních vozidel po zaparkování stále častěji otevřená okna u svých vozidel. Naposledy takovou věc strážníci řešili v sobotu 11. dubna v půl čtvrté odpoledne. Do Jiráskovy ulice je přivolala oznamovatelka a ukázala škodovku, která měla otevřené okno u spolujezdce. Kdo s autem zaparkoval, nevěděla. Hlídka však majitele díky lustraci zjistila a také se jí ho podařilo po chvilce kontaktovat. 30letý muž z Blatenské ulice se bleskurychle dostavil na místo a byl rád, že se mu nic neztratilo a s díky si auto zabezpečil. Ještě dodal, že příště si dá pozor.