logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Svodky

Strážníci chytili pachatele při činu

Chomutovským strážníkům se podařilo chytit pachatele přímo při činu. Ve středu 22. dubna po třetí hodině ranní přišel na městskou policii poplach z jedné provozovny na náměstí 1. máje. O věci informovaná motohlídka pak byla na místě hodně rychle. Vstupní dveře byly vysklené a bylo zřejmé, že pachatel je ještě uvnitř. Strážníci totiž v objektu zaznamenali pohyb. Následně dotyčného vyzvali, aby s nataženými pažemi přistoupil ke dveřím. Ten tak učinil a poté vylezl tudy, kudy se dostal dovnitř. U 62letého muže z Kamenné byly nalezeny zapalovače a několik krabiček cigaret. Výtečník nebyl agresivní a jen dodal, že se dovnitř dostal pomocí cihly, kterou prohodil sklem. Pachatele si pak převzala přivolaná hlídka PČR.

Nechutný obyvatel na Písečné

Ve středu 22. dubna v devatenáct hodin vyjížděli strážníci na základě telefonického oznámení do jednoho domu na Písečné. Zde stálo několik lidí, kteří měli vážný problém s jejich sousedem. Ten totiž na ně neustále zvoní a vyžaduje nějakou pomoc. Loudí svačiny a dokonce i napadl ženu s nákupem. Lidem vadí, že na ně bouchá a i jinak obtěžuje. Největší problém je však prý zápach z jeho bytu. 65letý muž, který seděl na schodech, poprosil strážníky o otevření jeho bytu, protože zapomněl klíče. Během chvíle pak přijel zámečník a jeho přání splnil. Senior poté pozval strážníky do bytu, aby se přesvědčili, že má doma uklizeno a vše je v pořádku. Při vstupu však hlídka zažila šok. Nesnesitelný zápach fekálií se nedal vydržet. Ty, jak bylo následně zjištěno, byly prakticky v celém bytě, navíc v jeho posteli byly zvratky. Pán se ale divil, že by to bylo něco nenormálního, prý se přece nic neděje. Stížnost nájemníků je tedy naprosto oprávněná a za přestupek proti občanskému soužití půjde senior před správní orgán.

Nemocný muž skončil na psychiatrii

Dne 23. dubna měli chomutovští strážníci dost práce v Písečné ulici. V půl osmé večer přijal velitel směny telefonické oznámení týkající se běsnění v jednom bytě. Na místo pak vyjela radiostanicí o věci informovaná nejbližší motohlídka. Strážníci vyběhli do sedmého patra a zaklepali na dveře od bytu. Otevřít jim přišla žena a začala vyprávět. Její syn trpí autismem a právě dostal záchvat. Pak jim ukázala zdemolovaný byt. Ještě dodala, že její syn se teď zavřel v koupelně a odmítá vyjít ven. V tu chvíli se z koupelny začaly ozývat rány a docházelo k další demolici. Naštěstí se strážníkům přes uzamčené dveře podařilo navázat kontakt a dotyčný se z části zklidnil. Poté otevřel koupelnu, vyšel ven a s hlídkou začal postupně komunikovat. Přivolaná záchranná služba pak 34letého muže odvezla na psychiatrii do Mostu. Celou událost si poté převzali republikoví policisté.

Strážníci pomohli seniorovi

V pátek 24. dubna v půl deváté večer vyjížděli strážníci na základě telefonického oznámení do domu v Šafaříkově ulici. Sousedé se totiž obávali o invalidní seniorku, která už několik dní prý nevyšla z bytu. Bojí se, aby nedošlo k úmrtí. Ani strážníkům se nepodařilo na dotyčnou doklepat a na zvonění nikdo nereagoval. Na místo pak přijela hlídka PČR i hasiči. Ti, když byt otevřeli, si oddechli. Stařenka byla živá, ale zdravotně na tom nebyla dobře. Byla jí tedy přivolána záchranná služba.
Týž den o hodinu později zase spěchala hlídka městské policie do Jiráskovy ulice. Přivolala je manželka invalidního seniora. Uvedla, že její muž se sprchoval v koupelně, ale ulomilo se pod ním sedátko a teď ho nemůže zvednout. Strážníci pochopitelně pomohli a ze sprchového koutu nemocného muže zvedli a posadili na invalidní vozík. Oba dva pomoc hlídky slovy díky ocenili.

Nezodpovědná pejskařka

Chomutovští strážníci denně kontrolují pejskaře. Dohlížejí mimo jiné na to, zdali je zvíře na vodítku. Prakticky ale každý den nějaký páníček nebo panička městskou vyhlášku poruší. Naposledy to bylo 27. dubna v dopoledních hodinách na sídlišti Zahradní. 20letá žena zdržující se v Borové ulici se procházela se svým křížencem, který vodítko nebo náhubek postrádal. Pěší hlídka městské policie zde zrovna prováděla kontrolu a dotyčnou kontaktovala, aby ji upozornila na přestupek. Následně ale ještě vyšlo najevo, že zvíře není hlášené na chomutovském magistrátu, tudíž poplatky s tím spojené nejsou hrazeny. Majitelka psa tedy bude mít co vysvětlovat u přestupkové komise.

Znečistila okolí, dostala pokutu

Chomutovští občané stále více dbají na pořádek ve svém okolí. Není jim lhostejné, když někdo znečistí veřejné prostranství a po sobě ani neuklidí. Poté se nebojí vytočit linku městské policie a na tento nešvar upozornit. A to je dobře. 27. dubna v půl desáté dopoledne právě takové telefonické oznámení velitel směny přijal. Na místo neprodleně vyslal strážníky. Ti na Březenecké pod jedním experimentem nalezli u popelnic pohozený rozměrný odpad. Následně začali zjišťovat, kdo matrace, kusy nábytku a postele sem protiprávně odložil. Jak vyšlo najevo, jednalo se o 65letou ženu žijící v této lokalitě. Ta se k přestupku doznala a přijala i sankci v podobě blokové pokuty.

Nebezpečná lampa

Nebezpečí číhalo v pondělí 20. dubna v odpoledních hodinách na obyvatele sídliště Zahradní. Někdo totiž z lampy veřejného osvětlení odcizil dvířka elektroinstalace. Naštěstí lidé nebyli neteční a přivolali strážníky. Ti pak na místě provedli k věci fotodokumentaci a neprodleně uvědomili pracovníky technických služeb. Před týdnem zase tento problém řešili v ulici Vítězslava Nezvala. Je jen dobře, že si kolemjdoucí uvědomují nebezpečí a ihned vytáčí linku městské policie.

Děti upozorňují na stříkačky

Chomutovští strážníci několikrát v týdnu vyjíždějí na základě telefonického oznámení k pohozeným použitým injekčním stříkačkám. Ty se nacházejí prakticky ve všech lokalitách města, nejvíce však na sídlištích od Březenecké po Písečnou. Pozitivní je však skutečnost, že linku městské policie čím dál častěji vytáčejí děti. Díky strážnicím preventistkám, které po školách a školkách provádějí přednášky, totiž vědí, jak se v případě takovéhoto nálezu zachovat. V minulých dnech se děti ozvaly opět. Nejprve strážníky přivolaly do Lipské ulice, kde stříkačka ležela v trávě. Poté motohlídka vyjela do Jiráskovy ulice, aby zlikvidovala další injekční stříkačku. Skupina adolescentů je pak zavedla na inkriminované místo. Nebezpečný materiál v obou případech skončil ve sběrné nádobě.

Byl agresivní, tak skončil na polici

Sousedské spory mezi dvěma nájemníky v Písečné ulici zaměstnaly chomutovské strážníky. V úterý 21. dubna v půl deváté večer oznamovatel veliteli směny telefonicky sdělil, že byl v domě na Písečné fyzicky napaden sousedem a že mu ještě prokopl dveře od bytu. Na místo pak neprodleně vyjela radiostanicí o věci informovaná nejbližší motohlídka. Volající 36letý muž na ni čekal na chodbě. Vzápětí otevřel dveře bytu i agresor, který nešetřil hlasitými nadávkami na všechny strany. Jak strážníci zjistili, dotyčný rozbil ještě na chodbě domu dvířka od elektrorozvaděče. Jeho agresivitu potvrdil i další svědek, který rovněž bydlí v tomto domě. Na místo tedy byla přivolána hlídka PČR, která si případ převzala. Násilníka poté strážníci převezli k výslechu na policii.

Opilec půjde před komisi

Na agresivního opilce narazili civilní pracovníci městské policie na Březenecké. V úterý 21. dubna v půl páté odpoledne uviděli sedět muže na zídce před jedním barem. Pána, který popíjel pivo pod širým nebem, upozornili na přestupek a sdělili mu, aby si alkohol šel vypít dovnitř. Ten však na to nereagoval a dělal, jakoby nic. Na opakovanou výzvu pak reagoval velmi neslušně a byl i dále na "civilky" vulgární. Prý prostě chce sedět na sluníčku, protože uvnitř provozovny takové teplo není. Přivolaní strážníci ale rychle zjednali pořádek. 55letý muž ze Zborovské ulice sice remcal, ale nakonec si dal říct a šel do provozovny. Protože opilec s přestupkem nesouhlasil a nehodlal ho nijak řešit, bude muset tedy za pár dní předstoupit před přestupkovou komisi.

Strana 1 z 105