logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Napsali nám / o nás
Tým chomutovského projektu Záchranný kruh prověřuje podezření, že místního osmdesátiletého muže terorizují sousedé a berou mu peníze z důchodu. Strážníci seniora nyní pravidelně navštěvují a jeho okolí dávají najevo, že je pod ochranou.

Zdroj: Idnes

Do pasti se dostal zloděj, který chtěl v Chomutově "očesat" plechy ze střechy jedné opuštěné budovy. Kolemjdoucí na něj zavolal strážníky, ale dotyčný na jejich výzvu odmítal ze střechy slézt. Městská policie si musela na pomoc přivolat hasiče.
Zdroj: Idnes

Záchrana ježka se zdařila

úterý, 17 duben 2012 09:04

Vážený pane řediteli, paní učitelky a děti z MŠ v Růžové ulici děkují strážníkům Městské policie Chomutov za záchrannou akci zraněného ježka, kterého ochotně převzali a předali do péče pracovníků chomutovského zooparku.
Ježek měl zlomenou nožku, teď je v karanténě a bude v pořádku, informoval nás tatínek, který v lesoparku pracuje.
Děkujeme za ochotu, dětem jste příkladem.

kolektiv MŠ Chomutov

Situace na Písečné se zlepšila

úterý, 17 duben 2012 09:02

Dobrý den, žil jsem na sídlišti Písečná 18 let a vždy to tam bylo dost tvrdé, ale poslední dobou mi přijde, že se to tam lepší především díky městské policii a proto bych vám chtěl poděkovat za to, co děláte a doufám, že se budete snažit ještě více, aby si tam mohli alespoň male děti hrát a jejich rodiny o ně nemuseli mít starost. Děkuji vám i ostatním strážníkům MP. Opravdu je vidět, že se něco děje a že někdo pro to něco dělá.

M.R., Písečná

Vrak již nepřekáží

úterý, 17 duben 2012 09:00

Vážený pane Šulci, u nás na parkovišti byl odstavený vrak bílé Škody Favorit, který byl bez značek a blokoval parkovací místo. Chtěl bych Vám poděkovat za Vaší osobní angažovanost v našem případě, uvedené vozidlo bylo již včera odtaženo.
L.Š., Pod Břízami

Hunkpapa u strážníků

úterý, 17 duben 2012 08:55

Minulý týden měl náš oddíl Hunkpapa možnost nahlédnout do činnosti Městské policie v Chomutově.     
Tímto chceme poděkovat veliteli Filipu Prokešovi, který nám to umožnil, ale i dalším strážníkům a „civilistům“ obsluhující kamerový systém. Všichni trpělivě odpovídali na dotazy našich dětí, ale i vedoucích.
Krom kamerového systému jsme měli možnost nahlédnout do trezoru i policejního automobilu, podívat se  na zbraň či „tyč na odchyt psů“ (ta měla u Hunkpapů největší úspěch), pouta a jiné. Kromě toho jsme se dozvěděli, jakou náplň má městská policie a kdy ji volat. Telefonní číslo děti naštěstí věděly. Viděli jsme i autonehodu v přímém přenosu a její okamžité řešení.
Za oddíl Hunkpapa Michaela Rohelová

Zvýšení počtu hlídek jsme uvítali

úterý, 17 duben 2012 08:52

Dobrý den, jistě Vás nepřekvapí fakt, že si většina občanů města žijící v lokalitě Písečná stěžuje na časté rušení nočního klidu, ale i na pohyb podezřelých a hlučných osob v denních hodinách. Sám bydlím s přítelkyní v domě, který je obklopen řadou heren a pochybných zařízení, kde se zdržují osoby nevalné pověsti. Již několikrát zde došlo k napadení a jiným deliktům, či prohřeškům proti pořádku, což jistě sami dobře víte.
Chtěl bych Vám touto cestou poděkovat za nápadné zvýšení hlídek, které se pohybují poslední dobou poblíž našeho domu. Zvlášť moje přítelkyně se bojí za tmy vycházet z domu, a tak ji potěšilo častější vidění mužů i žen ve vašich uniformách. Doufám, že v tomto duchu chcete dál pokračovat a za slušné občany našeho sídliště Vám patří náš dík za ochranu bezpečí nás i našich domovů.

P. K., Písečná

Hudba utichla a v ulici byl klid

úterý, 17 duben 2012 08:50

Dobrý den pane Zálešáku, obracím se na Vás s poděkováním Vašim strážníkům za pomoc při sjednání klidu v naší lokalitě. Dne 7. 6. 2011 jsem kolem 23.55 hodin volala městskou polici s tím, že zřejmě v restauraci Admirál v Bezručově ulici je velmi hlasitě puštěna hudba tvrdšího kalibru a vzhledem k tomu, že už bylo opravdu okolo půlnoci, tak jsme toho měli dost. Nejsme přeci povinni mít uzavřená okna, a proto jsem požádala o to, zda by mohli tuto věc vyřešit. Hlídka dorazila na místo ve velmi krátké době a po několika minutách byl klid v naší ulici. Proto děkuji ještě jednou za pomoc.
paní M., Hornická

Dobrý den pane Zálešáku, blíží se pomalu konec roku a je to už nějaká doba, kdy jsme spolu naposledy projednávali problémy se stáním aut v naší ulici Hornická v Chomutově před výjezdem z pozemku.
Chtěla bych Vám tímto poděkovat a zároveň i všem Vašim strážníkům, kteří pravidelně vykonávají hlídku u Admirálu, protože od té doby se podstatně zlepšily poměry v naší ulici, jak stání vozidel, tak i chování účastníků diskotéky. Zaznamenali jsme snad 2 případy od té doby a to bylo vždy rychle vyřešeno Vaší policií.
Doufám, že situace zůstane i nadále v takovém stavu i pro další roční období.
Ještě jednou děkuji za spolupráci a pochopení.

paní M., Hornická

Dobrý den, pane řediteli, chtěla bych Vaším prostřednictvím poděkovat Vašemu zaměstnanci, službu konajícímu policistovi Městské policie v Chomutově, který mi velmi ochotně pomohl na sídlišti Březenecká v odpoledních hodinách při poruše mého automobilu.
Bohužel jsem se nezeptala na jméno, ale jsem Vašemu kolegovi moc vděčná a jsem ráda, že jsem se setkala s jeho pomocí a podporou. Velmi si toho vážím a ještě jednou mu děkuji a přeji, ať se mu daří.
Díky mé profesi velmi úzce spolupracuji s Městskou policií ve Žďáře nad Sázavou, a jsem ráda, že i v Chomutově jsou báječní lidé na správných místech.
Vám, pane řediteli, děkuji a přeji samé úspěchy.

P.N.

Strana 1 z 2