logo

nouzová telefonní čísla - Městská policie Chomutov

Strážníci budou vaše kola čipovat zdarma

Městská policie pomáhá předcházet krádeži kol. Dva dny o prázdninách bude zájemcům jejich kola čipovat. Kola tedy budou označena speciálním kódem, který v sobě ponese iniciály majitele. Očipovat svá kola si mohou cyklisté 30. července mezi desátou a třináctou hodinou v Bezručově údolí a 31. července mezi třináctou a šestnáctou hodinou na cyklostezce u zooparku.

“Kromě identifikačních vlastností je významným přínosem i preventivní a odrazující účinek systému, kdy se označené předměty stávají bezcennými a nebezpečnými pro nelegální držitele nebo prodejce,” řekl náměstek primátora a velitel městské policie Jan Řehák. 
Po načtení při namátkových i cílených kontrolách strážníků či policistů se pozná, zda je kolo kradené či nikoli. “Čipování kol v rámci projektu Krimistop provedeme ve spolupráci s Policií ČR. Pro cyklisty máme připraveny nejen čipovací sady, ale i návody k registraci na internetu,” uvedla manažerka prevence Městské policie Chomutov Iva Ejim. Kdo si přinese flash disk, postup registrace mu strážníci nahrají přímo na místě.